ilkalem

Hakkımızda

İLKALEM A.Ş., değişen dünya koşullarında, yıllardır değişmeyen kalite anlayışı ile bugün de endüstriyel kimyasal maddeler sektörünün lider kuruluşu olarak yer almaktadır. 1957'den beri hem iç hem de dış piyasaların talebine üstün ürün kalitesi, konusunda uzman personeli ve araştırma geliştirme faaliyetleri ile cevap veren ve başarısını kanıtlamış bir kuruluştur. 2001 yılından beri günümüz ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış Tuzla-İstanbul tesislerinde üretimini sürdürmekte olup, ana merkezi Gayrettepe-İstanbul'da yer almaktadır.
8200 m² kapalı alanda kurulu Tuzla tesislerinde sıvı hammadde depolama tankları, ambalajlı ürün ve kimyasalların saklandığı nihai ürün depoları, üretim tankları, yönetim ofisleri ve Ar-Ge laboratuvarı yer almaktadır. TSE ve ISO 9001 kalite belgeli olan tesiste 250 farklı ürün, müşteri talepleri doğrultusunda üretilmekte ve depolanmaktadır.

Kurulduğu yıllardan beri müşteri memnuniyetini kendine hedef seçen İLKALEM A.Ş., başarı yolunun müşterisinin istek ve ihtiyaçlarını saptamak ve gerçekleştirmek olduğu bilinci ile çalışmaktadır.


Vizyon

Yurt içi ve yurt dışındaki güçlü rekabet ortamında ürün ve hizmet kalitemiz ile fiyat, termin, teknik destek, lojistik gibi her konuda “Kalitemiz, kalitenizin güvencesidir” prensibi ile müşterilerimizin haklı güvenini kazanarak, markamızı sektörde ilk tercih edilen marka konumuna getirmektir.


Misyon

Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek denizcilik, otomotiv, havacılık, savunma, tarım, gıda, elektrik-elektronik, yapı, mobilya, tekstil, boya, ahşap, kırtasiye gibi birçok sektörde kullanılan endüstriyel kimyasal madde üretiminde kalitemizden taviz vermeden pazar lideri olmak, dinamik ve tecrübeli çalışanlarımız ile günümüz teknolojisine uygun ekipmanlar kullanarak, kalite ve çevreye olan duyarlılığımız ile müşterilerimizin taleplerini en üst seviyede yerine getirerek, onların çözüm ortağı olmaktır.